Станислас Вавринка си върна на Новак Джокович за загубата в Мелбърн точно преди една година. Тогава двамата също участваха в страховит петсетов маратон, който обаче приключи в полза на сърбина и бе на 1/16-финалите от Аустрелиън Оупън.

През януари 2013 година Вавринка спечели първия сет с 6:1, после Джокович взе следващите два със 7:5 и 6:4, а в четвъртия швейцарецът спечели след тайбрек 7:6 (5). Решителният пети сет също бе продължителен, даже по-продължителен от днешния – 12:10 гейма за Ноле.

Всъщност, Вавринка винаги е губил мачовете си от 5 сета срещу Джокович. Първият такъв е на турнира в родната му Швейцария през 2006 година, вторият е споменатият двубой в Мелбърн през януари 2013 година, а третият е през септември миналата година на US Open.

Резултат от мача между двамата миналата година в Мелбърн – 1:6, 7:5, 6:4, 6:7(5), 12:10 за Джокович

Резултат от мача между двамата тази година в Мелбърн – 2:6, 6:4, 6:2, 3:6, 9:7 за Вавринка.

Общ баланс на мачовете помежду им – 15:3 за Джокович, като днес Вавринка прекъсна черна серия от 14 поредни загуби!