Само часове след отпадането на Анди Мъри, още един от фаворитите за спечелването на турнира в Индиън Уелс напусна надпреварата. Кевин Андерсън успя да елиминира Станислас Вавринка след 7:6(1), 4:6, 6:1 и нанесе първа загуба на швейцареца от началото на годината. За Андерсън пък това е юбилейна победа №150 на АТР тура.

До този момент двамата бяха играли три мача, всеки един от тях завършил в полза на швейцареца, но сега ситуацията на корта бе коренно различна.

Първият сет премина изключително оспорвано, приключвайки с тайбрек. В него обаче Андерсън бе безапелационен - 7:1, вземайки с това и сета със 7:6. Вавринка успя да изравни, спечелвайки втория сет с 6:4, но в третия бе направо отвян от южноафриканеца. 17-ият в света Андерсън спечели сета с 6:1, а заедно с това и мача, елиминирайки №3 в света и класирайки се на 1/4-финалите. Там съперник на снажния Андерсън ще бъде Роджър Федерер, който елиминира Томи Хаас след 6:4, 6:4.