Световният номер 4 Стан Вавринка се класира за втория кръг на Аустрелиън Оупън след драматичен успех с 4:6, 6:4, 7:5, 4:6, 6:4 над Мартин Клижан. Двубоят между двамата се превърна в жестока битка, която продължи почти 3 часа и половина.

Първият сет беше изключително равностоен. В 9-ия гейм словакът стигна до пробив, който затвърди и поведе в резултата.

Следващите две части бяха за Вавринка. Швейцарецът значително вдигна оборотите и въпреки огромната съпротива, поведе с 2:1 сета.

В четвъртата част Клижан стигна до пробив в 7-ия гейм, който му беше напълно достатъчен да изравни.

Решаващият пети сет беше изключително драматичен. Клижан проби за 3:4, но загуби следващите три гейма, с което и мача.

В следващата фаза Вавринка ще се изправи срещу американеца Стив Джонсън, който надделя над Федерико Делбонис  с 6:3, 6:4, 6:4.