Защитаващият титлата си Фернандо Вердаско се класира на 1/4-финалите на турнира в Сан Хосе. Испанецът, който поставен под № 1, се наложи със 7:5, 7:5 над Иво Карлович.

Хърватинът записа 14 аса, но Вердаско спечели единствените два пробива в мача. Следващият съперник на испанеца е поставеният под № 5 Денис Истомин от Узбекистан, който отстрани Майкъл Ръсел след 7:6, 7:6.

Аржентинецът Хуан Мартин дел Потро и австралиецът Лейтън Хюит също се класираха за четвъртфиналите. Хюит се наложи над Бриан Дабул с 3:6, 7:5, 6:3. Дел Потро, който заради контузия на китката се срина от четвърто на 484-о място в световната ранглиста, победи Лукаш Лацко от Словакия с 6:1, 7:6.

Поставеният под № 8 Кей Нишикори стана четвъртият тенисист от основната схема на турнира, който отпада. Японецът загуби с 4:6, 6:3, 1:6 от 172-ия в света Тим Смичек.

Следващият съперник на Смичек е Гаел Монфис, който победи Робърт Кендрик с 6:2, 5:7, 6:4. Французинът преследва пърта титла в кариреата си изън Европа./БЛИЦ