Испанският тенисист Фернандо Вердаско е първият осминафиналист в турнира по тенис от сериите „Мастърс“ в Париж, след като отстрани представителя на домакините Жил Симон с 6:3, 3:6, 6:4 след 1 час и 54 минути игра.

Вердаско направи два пробива в първата част и успя да вземе сета, а втория се разви по същия начин, но в полза на Симон. Така двамата стигнаха до решителна трета част, в която испанецът направи пробив при 5:4 в своя позла и затвори мача.

В спор за място на четвъртфинал Вердаско най-вероятно ще се изправи срещу поставения под номер 4 в основната схема Давид Ферер, който трябва да преодолее втория кръг, където негов съперник ще бъде победителя от двубоя между Лукаш Росол и Давид Гофен.