Фернандо Вердаско взе частичен реванш срещу Томаш Бердих. Испанецът победи чеха с 5:7, 6:3, 6:2 в мач от третия кръг на Мастърса по тенис в Монте Карло. Срещата бе сред най-интересните на турнира до сега и продължи повече от два часа и половина.

Вердаско поведе с 3:0 гейма, но позволи на съперника да пробие два пъти сервиса му и да вземе първия сет със 7:5. Във втория и третия сет Фернандо повиши качеството на играта си и обърна мача.

С успеха испанецът си върна малко самочувствието, след като загуби от Бердих в Индиън Уелс и Маями миналия месец и намали общия баланс от срещите им на 4:6 победи.

На четвъртфинал Вердаско ще играе със сънародника си Алберт Монтанес, срещу когото има три победи от три мача, като те са на различни настилки. Интересното е, че 26-годишния мадридчанин е сред малкото испанци, които са добри на твърда настилка, а не на клей./БЛИЦ