Фернандо Вердаско продължава с отличните си изяви на клей. Испанецът се класира за полуфиналите на Мастърса в Рим след победа над фаворита Новак Джокович със 7:6, 3:6, 6:4. Това е втори пореден успех за Вердаско срещу сърбина, като го отстрани в полуфинала в Монте Карло, след което загуби мача за титлата от Надал. Миналата седмица Фернандо триумфира на турнира в Барселона.

В първия сет двамата показаха стабилна игра и стигнаха до тайбрек, в който испанецът спечели с 7:4 точки. Номер 2 в света Джокович спечели втория сет без особени проблеми. Вердаско обаче се стегна в третия и взе мача след 6:4 за 3 часа и 18 минути игра.

За да се класира на финала той трябва да преодолее победителят от мача между Жо-Вилфред Цонга и Давид Ферер, които играят по-късно днес. След тях са другите два четвъртфинала – Рафаел Надал-Станислас Вавринка и Ернест Гулбис-Фелисиано Лопес./БЛИЦ