Виктория Азаренка влезе в историята, прегазвайки с 6:0, 6:0 само за 48 минути Янина Викмайер (Белгия).

35-годишната тенисистка от Беларус стана най-възрастната жена в “Оупън ерата”, спечелила мач от основната схема на сингъл в турнир от Големия шлем, без да загуби гейм.

Тя изпревари Винъс Уилямс, която на 35 години (но малко по-млада от Азаренка) победи Мадисън Бренгъл с 6:0, 6:0 в първия кръг на “Уимбълдън” през 2015 г.

Това е втората победа на Азаренка с този резултат на “Ролан Гарос” след 6:0, 6:0 срещу Сорана Кърстя през 2008-а.

От 2000 г. насам само Мария Шарапова и Ким Клайстерс (по шест) са спечелили повече мачове от Големия шлем при жените с резултат 6:0, 6:0 от Виктория Азаренка.