Защитаващата титлата си Винъс Уилямс се класира за четвъртфиналите на “Уимбълдън”, след отказване на Ана Иванович. Американката водеше с 6:1, 0:1, а красивата сръбкиня се оттегли.

Поставената под номер 3 Винъс взе първия сет само за 27 минути, като поведе набързо с 5:0. Иванович си взе десетминутна почивка в началото на втория сет заради проблем с дясното бедро. Тя се върна на корта за още две точки, но след като спечели първия гейм избухна в сълзи, седна на стола си и каза, че се оттегля.

Бившата номер 1 Ана Иванович не е достигала до четвъртфиналите на турнир от “Големия шлем” от миналогодишния “Ролан Гарос”, когато триумфира с титлата.
По-голямата сестра Уилямс ще играе срещу 11-ата в схемата Агниешка Радванска (Пол) за място на полуфиналите./БЛИЦ