Бившата номер едно в света Винъс Уилямс (САЩ) също продължава напред след успех над квалификантката Яна Чепелова (Словакия) с 6:4, 6:1. Носителката на 7 титли от Големия шлем загуби първите три гейма, но успя да обърне резултата и да стигне до крайната победа. За Уилямс това бе едва втори мач, след като отпадна в първия кръг на "Ролан Гарос" през май и загуби още на старта на надпреварата в Торонто миналата седмица.

Поставената под номер 9 Анжелик Кербер (Германия), която миналата година отстъпи на финала пред На Ли (Китай), загуби първия сет от мача си с Карин Кнап (Италия) с тайбрек, но след това даде само един гейм на съперничката си и все пак постигна победа с 6:7(6), 6:0, 6:1.

Младата американска надежда Слоун Стивънс също се класира за втория кръг, елиминирайки хърватската квалификантка Петра Мартич с 6:2, 3:6, 6:3, а 16-ата в схемата Мария Кириленко (Русия) отстрани Ана Татишвили (Грузия) с 4:6, 7:6(4), 7:6(4).