Седемкратната шампионка в турнирите от Големия шлем Винъс Уилямс направи победно завръщане на корта след 16-месечно отсъствие. Легендарната американка постигна успех на двойки във Вашингтон. 

45-годишната Уилямс спечели мача си в тандем със сънародничката си Хейли Баптист. Те надвиха Южени Бушар и американската тийнейджърка Клерви Нгунуе след 6:3, 6:1 в среща от първия кръг. 

"След мача Хейли ме попита "Как се чувстваш?" Вероятно е дори по-трудно да играя на двойки първо, защото съм специализирана в синглите", обясни Винъс.

Тя се завръща на сингъл днес срещу друга американка - Пейтън Стърнс.

Победата на Уилямс и Баптист беше изгледана на живо от звездата на Националната баскетболна асоциация Кевин Дюрант.

Винъс спечели пет пъти титлата на "Уимбълдън" в славната си кариера и два пъти триумфира на US Open. Заедно с по-малката си сестра Серина двете имат и 14 титли на двойки от турнирите от Големия шлем. По-малката от сестрите Уилямс обаче сложи край на кариерата си през 2022 г.