Григор Димитров изпусна победата срещу Джак Сок и отпадна още в третия кръг на силния турнир в Индиън Уелс (САЩ). Най-добрият български тенисист допусна обрат и отстъпи на американеца с 6:3, 3:6, 6:7(7) в продължилата близо 2 часа и 40 минути среща. Гришо водеше с пробив и 4:2 гейма в третия сет, а при 5:4 имаше три поредни мачбола на сервиса на Сок. Американецът обаче спаси и четвърти мачбол в тайбрека, за да грабне победата и да си осигури сблъсък с тунизиеца Малек Джазири в следващия кръг.

„Един от най-добрите мачове, които съм гледал на Индиън Уелс”, гласи един от коментарите на феновете под видеото с най-добрите моменти от срещата в най-популярния видео портал You Tube.

“Велик мач. И двамата играха добре, но Джак спечели в тайбрека”, добавя пък друг привърженик на тениса.

ГРИГОР ДИМИТРОВ - ДЖАК СОК 6:3, 3:6, 6:7 (7)

РЕЗУЛТАТИ И СХЕМА НА ТУРНИРА В ИНДИЪН УЕЛС !!!