Топпоставената Каролине Возняцки от Дания превъзмогна слабия си старт и спечели турнира “Пан Пасифик” в Токио, след като се обърна Елена Дементиева с 1:6, 6:2, 6:3.

Рускинята, която спечели надпреварата в японската столица през 2006 г., поведе в 4:0 и спечели втория сет след двойна грешка на Возняцки.

След това датчанката намери своя стил и спечели мача, когато Дементиева допусна двойна грешка във финалния гейм.

Возняцки може да измести Серина Уилямс от първото място в световната ранглиста, ако се класира минимум на четвъртфинал на стартиращия през другата седмица турнир в Пекин.

Датчанката вече има пет спечелени титли от турнири на WTAпрез тази година, като балансът и срещу 11-ата в света Дементиева вече е 4 победи и 3 загуби./БЛИЦ