Григор Димитров ще се изправи срещу поляка Йежи Янович във втория кръг на София Оупън. Това стана факт, след като 26-годишният Янович се наложи с 6:4, 6:4 над Дуди Села от Израел.

Полякът пропусна шанс за пробив още в първия гейм на мача, но Села успя да устои и да спечели подаването си. Брейкът обаче стана факт в седмия гейм, а след това Янович го затвърди и това му помогна да спечели първия сет.

Вторият сет започна по-добре за израелския тенисист, който направи пробив и поведе с 3:1. Той обаче допусна да бъде пробит в следващите си два сервис гейма и Йежи Янович обърна резултата в своя полза. Полякът стигна до успеха при втория си мачпоинт.

Така утре Йежи Янович ще се изправи срещу Григор Димитров в мач от втория кръг. Очаква се мачът да стартира около 18:00 часа. До момента двамата имат два мача един срещу друг, в които са разменили по една победа. Гришо загуби от поляка в Синсинати през 2014 г., а година по-късно спечели в Рим.