Иля Ивашка от Беларус е следващият съперник на Григор Димитров във втория кръг на "Уимбълдън", след като елиминира аржентинеца Федерико Кория с 4:6, 6:4, 6:3, 6:0 за 2 часа и 26 минути игра в първия кръг на турнира от "Големия шлем".

Първият сет премина изцяло по вкуса на Кория, който в седмия гейм достигна до пробив, който успя да затвърди и така спечели с 6:4 при геймовете.

Във втория сет двамата тенисисти успяха да спечелят всички си подавания до 10-ия гейм. Иля Ивашка, който бе спасил цели 5 брейк бола в предишния гейм, успя да пробие и да достигне до равенството при сетовете. Същото тенисистът от Беларус успя да направи и в третия сет, като достигна до ценен пробив в осмия гейм, след който затвори сета при 6:3. Иля Ивашка не даде нито един гейм на аржентинския опонент в четвъртия сет, затваряйки двубоя.

Срещата между Григор Димитров и световния номер 102 се очаква се да се изиграе на 6 юли.