Поставената под номер 1 в основната схема Йелена Янкович (Сърбия) отпадна на полуфиналите на международния турнир по тенис на червени кортове в германския град Нюрнберг с награден фонд 235 хиляди долара. Янкович загуби от представителката на домакините Андреа Петкович с 4:6, 3:6 за 90 минути. За германката това ще бъде първи финал на турнир от УТА от октомври 2011 година насам. Петкович, която се върна след серия от контузии, участва с "уайлд кард", след като е 103-та в световната ранглиста. Германката допусна ранен пробив, но успя да спечели първия сет. Във втората част тя нямаше проблеми, след като съперничката й допусна много грешки. Бившата номер 1 в света Янкович също е с "уайлд кард". На финала в събота Петкович ще играе с победителката от мача между петата поставена Луцие Шафаржова (Чехия) и Симона Халеп (Румъния).