Григор Димитров загуби с 3:6, 6:7 (4) четвъртфиналната си битка срещу Пабло Кареньо Буста от турнира в Барселона. Българинът бе неузнаваем, направи множество непредизвикани грешки и заслужено отпадна от надпреварата. Срещата приключи за час и 38 минути.

Испанецът пък отива на 1/2-финал срещу гърка Стефанос Циципас.

ПЪРВИ СЕТ

Първият сет бе кошмарен за Григор Димитров. Той допусна цели четири пробива и само веднъж успя да спечели сервис гейма си. Въпреки това българският тенисист удържаше резултата равен до 3:3, след като на свой ред също проби два от сервисите на Буста.

След 3:3 обаче испанецът бе неудържим. Проби два пъти, а веднъж взе подаването си и спечели сета с 6:3 за 40 минути. В играта на Гришо пък нищо не вървеше - много непредизвикани грешки, няколко двойни такива и изключително несигурен сервис.

ВТОРИ СЕТ

Втората част започна със сервис на Кареньо-Буста, който го взе на 15 - 1:0. Отговорът на Гришо бе още по-добър, като той взе своето сервиране на 0 - 1:1. Последва трудно подаване на Буста, което той едва взе след два спасени брейкбола -2:1. В следващите девет разигравания и двамата взеха своите подавания без особени проблеми, като така се стигна до тайбрек, който Буста спечели със 7:6 (4).