Жил Симон се класира за четвъртфиналите на тенис турнира на червени кортове във френския град Ница. Поставеният под №2 в основната схема французин победи американеца Тейлър Фриц с 6:4, 6:4. Мачът продължи час и 24 минути и бе първи между двамата на ниво професионален тенис. За място на полуфиналите Симон ще играе срещу 8-ия в схемата Александър Зверев (Германия).

В същото време Андреас Сепи също се класира за четвъртфиналите. Поставеният под №7 италианец победи представителя на домакините Пол-Анри Матийо с 4:6, 6:2, 6:4. Мачът продължи 2 часа и 4 минути и бе шести между двамата, като Сепи постигна втория си успех. За място на полуфиналите италианецът ще играе срещу победителя от срещата между №1 в схемата Доминик Тийм от Австрия и аржентинеца Леонадро Майер.