Роджър Федерер и Григор Димитров ще се изправят утре един срещу друг в спор за титлата в Ротердам. Маестрото си осигури мач с българина, след като се наложи на полуфиналите с 6:3, 7:6(3) над италианеца Андреас Сепи.

До този момент Маестрото води с 6-0 победи срещу Гришо. За последно двамата играха на осминафиналите на Уимбълдън миналата година, когато швейцарецът спечели в три сета.

Иначе днес Федерер трябваше да положи доста усилия, за да се справи със Сепи. Швейцарецът стигна до пробив за 2:1 в първия сет, който обаче не съумя да затвърди - 2:2. Все пак при 3:3 той отново спечели подаване на съперника и дръпна в резултата. При 4:3 Федерер спечели сервис гейма си, след което отново проби Сепи за 6:3.

Втората част беше далеч по-оспорвана. Двамата тенисисти нямаха точки за пробиви и закономерно се стигна до тайбрек. В него Федерер демонстрира класата си и го спечели на 3, с което си осигури и успеха в мача.

Срещата между Роджър Федерер и Григор Димитров е в неделя не преди 16:30 часа българско време.