Поставеният под №2 в основната схема и шампион от 2017 г. Александър Зверев отпадна на четвъртфиналите на турнира в Монреал.

Германският тенисист загуби от американеца Себастиан Корда с 6:7(5), 6:1, 4:6 за 2:18 часа.

Зверев имаше преднина от 4:1 в първия сет, но го загуби след тайбрек. Във втората част доминираше изцяло и даде само гейм на съперника си. В решителния сет Корда направи ключов пробив за 5:4, а след това при свой сервис спечели мача.

На полуфиналите Корда ще играе срещу Алексей Попирин (Австралия), който в драматичен мач отстрани четвъртия поставен Хуберт Хуркач (Полша) с 3:6, 7:6 (5), 7:5 за 2:47 часа.

Втората полуфинална двойка на турнира в Монреал е между петия в схемата Андрей Рубльов (Русия) и Матео Арналди (Италия).