Тейлър Фриц се класира за 1/4-финалите на Уимбълдън, след като стигна до зрелищен обрат срещу Александър Зверев с 3:2 сета (4:6, 6:7 (4), 6:4, 7:6 (3), 6:3).

Мачът между американеца и германеца продължи 3 часа и 33 минути, като Зверев спечели първия сет, пробивайки Фриц в 9-ия гейм от частта. Вторият сет стигна до тайбрек, в който Зверев се представи по-добре.

Американският тенисист не се предаде и в 3-ия сет успя да регистрира пробив при резултат 4:4 и след това затвори частта с 6:4.

Следващата част отново влезе в тайбрек, който бе спечелен от Фриц. Поставеният под №12 в схемата на ATP тенисист използва инерцията си и проби Зверев в четвъртия гейм на петия сет, поведе с 3:1, като впоследствие взе сета с 6:3 и спечели мача.

В друг мач от 1/8-финалите на Уимбълдън Алекс де Минор победи Артур Фис с 3:1 сета (6:2, 6:3, 4:6, 6:3).

В сблъсък за място на 1/2-финалите Фриц ще играе срещу Лоренцо Музети, докато Де Минор ще се изправи срещу победителя от мача между Холгер Руне и Новак Джокович.