Поставеният под номер 2 в схемата Александър Зверев се класира за втория кръг на турнира от сериите АТП 500 във Виена. Германецът, който взе титлата в австрийската столица през 2021 година, се наложи на старта над британеца Джейкъб Фърнли с 6:4, 1:6, 7:6(5) и вече гледа към мача с италианеца Матео Арналди в следващия етап.
За Зверев това бе четвърта победа през годината над Фърнли, но за разлика от останалите три, при които не загуби сет, сега британският квалификант му оказа много по-сериозна съпротива и не бе никак далеч от сензацията.
Зверев взе първия сет благодарение на пробив още в откриващия гейм на мача, но във втората част Фърнли бе по-добрият играч на корта и се наложи с 6:1.
В решителния трети сет пробиви нямаше, макар че на Фърнли му се наложи да отразява мачбол при 4:5 гейма. Така се стигна до тайбрек, в който смяната на полетата дойде при 5:1 точки в полза на Зверев. Германецът допусна минипробив, с който преднината му бе съкратена до две точки при 5:3, но със стоп воле при мрежата той успя да си осигури победа след 7:5 точки.
Победата до голяма степен подсигури участието на световния номер 3 на Финалите на АТП в Торино, като той се нуждае от само още 265 точки, за да бъде сигурен и теоретично, че ще участва в надпреварата на най-добрите осем в света през годината.