Шампионът Чикаго Блекхоукс разби у дома Ванкувър Канъкс със 7:2 и намали до 1-3 победи резултата в серията между двата тима от плейофите в Западната конференция на НХЛ.

В първата третина “томахавките” успяха да поведат след 1:43 минути игра чрез Брайън Бикел след асистенция на Майкъл Фролик. Само три минути по-късно обаче Томи Сало изравни за 1:1 с диагонален удар и асистенция на Александър Едлер. Срещата се реши във втората третина, когато Чикаго вкара четири безответни гола и направи резултата 5:1. Автори на четирите попадения бяха Брайън Кембъл, Дънкан Кийт, Дейв Боланд и Макъл Фролик.

В последната част Патрик Шарп се разписа на два пъти, а за гостите едно попадение върна Даниел Седин, оформил крайното 7:2. Вратарят на Ванкувър Роберто Луонго пази само 15 минути, след което отстъпи мястото си на Кори Шнайдер, инкасирал 6 гола от 28 удара.