Трима футболисти на Ботев (Пловдив) са с контузии след победата с 2:0 над Берое в мач от 23 кръг на Първа лига, информира официалният сайт на „канарчетата“.

Вратарят Иван Чворович и десният бранител Цветомир Панов са с мускулни травми, съответно в аддуктора и бедрото, и са под въпрос за гостуването на Черно море в събота. Виктор Генев също е с проблем след удар в главата, станал причина за принудителната му смяна през второто полувреме на срещата.

Тази сутрин "канарчетата" проведоха възстановителна тренировка за титулярите от Битката за Тракия, а останалата част от тима имаше по-интензивно занимание.

От утре Ботев започва подготовката си за визитата на Черно море в Каварна. Двубоят от 24 кръг от елита е в събота (11 март) от 15:30 часа.