Българското излагане на Олимпиадата във Ванкувър беше тотално. Родните спортисти се издъниха във всички възможни състезания и логично не взеха нито един медал. За първи път от Игрите през 1994 година в Лилехамер страната ни се върна без отличие. През 98-а Катя Дафовска стана олимпийска шампионка, през 2002 година в Солт Лейк Сити имахме един сребърен (Жени Раданова) и два бронзови медала (Ирина Никулчина и Жени Раданова). В Торино през 2006 година отново Евгения Раданова спечели сребърен медал.

На завършилата само преди няколко часа Олимпиада във Ванкувър обаче нашите не взеха нито едно отличие. Нещо повече, единствено Евгения Раданова отсрами родните спортисти с две призови класирания в челната десетка. Всички останали 18 родни представители завършиха извън първите 10.

Жени завоюва 7-о място на 1500 метра в шорттрека и 9-о място на 500 метра.

В Торино преди четири години нашите имаха далеч по-приемливи резултати. Освен сребърния медал на Раданова, тогава записахме 5-о място дело на Албена Денкова и Максим Стависки. Легендата в биатлона Катя Дафовска стана 8-а в преследването, а щафетата ни завърши също на 8-о място.

Класирания, които сега бяха мираж за родните спортисти на Олимпиадата във Ванкувър.

Дори 21-ото място на Виталий Руденчук в биатлона през 2006-а в Торино е страхотен успех на фона на завършилите на 82-а, 83-а и 84-а позиция Мирослав Кенанов, Владимир Илиев и Мартин Богданов на тази Олимпиада./БЛИЦ

Българите на Олимпиадата във Ванкувър 2010

Нина Кленовска (биатлон) - 62-о място в спринта на 7,5 км, 48-о място в индивидуалната дисциплина на 15 км

Красимир Анев (биатлон) - 25-о място в спринта на 10 км, 45-о място в преследването на 12,5 км, 25-о място в индивидуалната дисциплина на 20 км

Михаил Клечеров (биатлон) - 59-о място в спринта на 10 км, 44-о място в преследването на 12,5 км, 63-о място в индивидуалната дисциплина на 20 км

Мирослав Кенанов (биатлон) - 82-о място в спринта на 10 км

Владимир Илиев (биатлон) - 83-о място в спринта на 10 км, 79-о място в индивидуалната дисциплина на 20 км

Мартин Богданов (биатлон) - 84-о място в индивидуалната дисциплина на 20 км

Щафета на 4 по 7,5 км за мъже (биатлон) - Клечеров, Илиев, Кенанов и Анев - 16-о място

Евгeния Раданова (шорттрек) - 9-о място на 500 м, 7-о място на 1500 м, отпада в сериите на 1000 м

Марина Георгиева (шорттрек) - дисквалифицирана в сериите на 500 м, 17-о място на 1500 м

Асен Пандов (шорттрек) - отпада в квалификациите на 1000 м мъже

Петър Илиев (шейни) - 35-о място

Иван Папукчиев (шейни) - 37-о място

Веселин Цинзов (ски бягане) - 50-о място на 15 км, не завършва преследването на 30 км

Антония Григорова (ски бягане) - 60-о място на 10 км, 62-о място в преследването на 15 км

Теодора Малчева (ски бягане) - 66-о място на 10 км

Мария Киркова (алпийски ски) - 33-о място в спускането, не завършва в супер гигантския слалом, не завършва в първия манш на гигантския слалом, отпада в първия манш на слалома

Стефан Георгиев (алпийски ски) - не завършва спускането, 41-о място в супер гигантския слалом, 34-о място в суперкомбинацията, 48-о място в гигантския слалом, 25-о място в слалома

Килиан Албрехт (алпийски ски) - не стартира в гигантския слалом, 20-о място в слалома

Александра Жекова (сноуборд) - отпада след първата квалификация в бордъркроса заради контузия

Иван Ранчев (сноуборд) - 26-о място в паралелния гигантски слалом

Българите на Олимпиадата в Торино 2006
Евгения Раданова (шорттрек) – 2-о място на 500 м., дисквалифицирана на 1/4-финалната серия на 1000 м, 6-о място на 1500 м

Иван Байраков (ски бягане) - 71-о място в спринта на 1,5 км, 67-о място на 15 км класически стил, не финишира в преследването на 30 км

Стефан Георгиев (ски алпийски дисциплини) - 25-о място в слалома, не финишира в първия манш на комбинацията

Деян Тодоров (ски алпийски дисциплини) – не финишира във втория манш в слалома

Михаил Седянков (ски алпийски дисциплини) – 31-о място в комбинацията, не финишира в първия манш на слалома

Мария Киркова (ски алпийски дисциплини) - не финишира във втория манш

Виталий Руденчук (биатлон) - 21-о място на 10 км спринт, 35-о място на 12,5 км преследване, 62-о място на 20 км

Екатерина Дафовска (биатлон) – 33-о място на 7,5 км спринт, 28-о място на 10 км преследване, 8-о място на 12,5 км преследване, 11-о място на 15 км

Ирина Никулчина (биатлон) – 36-о място на 7,5 км спринт, 30-о място на 10 км преследване, 28-о място на 15 км

Павлина Филипова (биатлон) - 46-о място на 7,5 км спринт, 32-о място на 10 км преследване, 43-о място на 15 км

Радка Попова (биатлон) - 58-о място на 7,5 км спринт, не финишира на 10 км преследване

Нина Кадева – Кленовска (биатлон) – 54-о място на 15 км

Щафета 4х6 км (биатлон, жени - Павлина Филипова, Радка Попова, Ирина Никулчина, Екатерина Дафовска) - 8-о място

Иван Динев (фигурно пързаляне) – 17-о място

Румяна Спасова, Станимир Тодоров (фигурно пързаляне, състезателни двойки) - 19-о място

Албена Денкова, Максим Стависки (фигурно пързаляне, танцови двойки) - 5-о място

Петър Илиев (шейни) – 31-о място (сингъл)

Петър Фъртунов (ски скокове) - 49-о място (нормална шанца), 52-о място (голяма шанца)

Герги Жарков (ски скокове) – 44-о място (нормална шанца), 52-о място (голяма шанца)

Александра Жекова (сноуборд) - 25-о място (паралелен слалом), 22-о място (бордъркрос)