Шест различни играчи вкараха по едни гол, а Ярослав Халак направи 21 спасявания за победата на Словакия с 6:0 над Латвия в мач от Група „В” на олимпийския хокеен турнир при мъжете.

Любомир Вишньовски, Рихард Зедник и Йозеф Щюмпел вкараха през първия период, Мариан Хоса и Михал Хандзуш се разписаха във втората третина, а Иван Баранка бе точен в третата част.

С този успех Словаците завършват участието си в групата с две победи от три мача, но това не е им е достатъчно за директно участие на четвъртфиналите. Те играят във вторник за място в Топ 8.

Латвия финишира участието си на турнира без победа, а в мача със словаците въпреки допуснатите 6 гола техният вратар Едгарс Масалскис спаси 31 удара./БЛИЦ