Финландия направи впечатляваща трета третина, в която заби 4 гола, и спечели бронзовите медали от хокейния турнир на олимпийските игри във Ванкувър след победа с 5:3 над Словакия.

„Лъвовете” губеха с 1:3 след изиграването на втория период, но вкараха три гола за малко повече от три минути в началото на третата част. Никлас Хагман даде начало на серията в последната третина, Оли Йокинен се отчете с два гола, а Валтери Филпула вкара на празна врата секунди преди края.

Така за четвърти път в последните пет олимпийски игри Финландия се качва на подиума на отличията, докато Словакия не успя да спечели първия си медал от Олимпиада.

Довечера в мач за титлата един срещу друг излизат двата големи отбора от Северна Америка – САЩ и Канада./БЛИЦ