Световният шампион Русия започна участието си на олимпийския хокеен турнир във Ванкувър с убедителен успех с 8:2 над Латвия в мач от Група „В”. Звездата на „сборная” Александър Овечкин се отчете с два гола за успеха.

Овечкин се разписа в края на първия период и даде на Русия преднина от три попадения, а след това вкара и в третата част, за да възстанови разликата от 4 гола.

Балтийците разпечатаха руския вратар Евгени Набоков в началото на третата третина чрез Хербертс Василиевс. „Сборная” бързо отговори с два гола за по-малко от минута. Набоков направи 18 спасявания, а стражът на Латвия Едгарс Масалскис парира 37 удара.

Световните шампиони са сред основните претенденти за олимпийското злато, което не са печелили от 1992 г. Тогава на Игрите в Албервил участваше отборът на ОНД./БЛИЦ