Американският хокеен отбор записа втора поредна победа на олимпийския турнир във Ванкувър, след като се наложи с 6:1 над Норвегия.

Фил Кесел, Крис Дръри вкараха през първия период, Патрик Кейн се разписа във втората третина, а в заключителните минути на мача Брайън Рафалски отбеляза два гола.

Резултатът позволява на американците да са почти сигурни за премиване в следващата фаза, а могат да оглавят класирането в групата при победа над Канада в неделя.

Вратарят на САЩ Райън Милър направи една 10 спасявания по време на мача. Райън Малоун също се разписа за американците, които по време на срещата отправиха 39 удара.

Норвежкият тим, който има отчайващата голова разлика 1:14 на Олимпиадата, се добра до почетното попадение във втората част, когато точен бе Мариус Холтет./БЛИЦ