Ванкувър Канъкс срази като гост Нешвил Предатърс с 3:1 и си гарантира първото място в Западната конференция след края на редовния сезон в НХЛ. Така канадският тим ще получи домакинско предимство за плейофите. Ако Канъкс спечелят поне 2 от последните 5 мача ще гарантира домакинско предимство на Западната конференция във финала за Купа “Стенли”, независимо от това дали ще се класира за него или не

Майк Фишер даде преднина на Нешвил за 1:0 в първата третина след асистенция на Джонатан Блум, но в последната трета част с два гола на Алекс Бъроуз Ванкувър обърна нещата до 1:2. В последните секунди пък Аарън Роме оформи крайното 1:3 в полза на Канъкс. С този успех Ванкувър събра 102 точки и е непоклатим от върха на Западната конференция. Нешвил пък е на шеста позиция с 92 точки и все още продължава борбата си за намиране място в плейофите.

Лидер в Източната конференция продължава да е отборът Филаделфия Флайърс, който се наложи с 5:2 срещу Питсбърг Пингуинс. С два гола за успеха на “летящите” се отличи Виле Леино. Останалите три гола за Филаделфия бяха дело на Джеф Картър, Скот Хартнел и Клод Жиро. Попаденията за “пингвините” пък бяха дело на Алекс Ковальов и Тайлър Кенедеи. Преди този сблъсък Питсбърг беше спечелил четири поредни пъти след изпълнение на дузпи преди този мач. След тази среща Филаделфия остана на върха в Източната конференция със 102 точки, а Питсбърг е четвърти в същата конференция с 98 точки. И двата тима са с гарантирано място на плейофите. /БЛИЦ