Вашингтон Кепитълс се класира за 1/4-финалите в НХЛ, след като успя драматично да елиминира настоящия носител на Купа "Стенли" Бостън Бруинс. Столичани спечелиха седмия мач с 2:1 след продължение и с 4:3 победи продължават напред в турнира.

Вашингтон пръв откри резултата в мача още в първата третина с точен изстрел на Мат Хендрикс. Тайлър Сегуин обаче възстанови равенството във втората част. Третата третина пък остана без попадения в двете врати и така се наложи изиграването на продължение. В него Джоел Уорд успя да се разпише само след две минути игра и така донесе толкова желаната победа на Кепитълс, които продължават напред в турнира.

На 1/4-финалите Вашингтон ще спори с победителя от двойката между Отава Сенатърс и Ню Йорк Рейнджърс.