Джеф Хелпърн и Трой Брауър вкараха голове в разстояние на едва една минута през втората част за впечатляващата победа на Вашингтон с 5:1 като гост на Каролина в среща от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Коуди Ийкин записа гол и асистенция за първите си точки в НХЛ, като до същото постижение в мача стигна и Никлас Бекстрьом. Джон Карлсън вкара последното попадение за победата на Вашингтон при числено предимство, а Михал Нойвирт допринесе за двете точки на отбора си с 24 спасени шайби.

Алекс Овечкин се отчете с две асистенции в мача, в който Вашингтон спечели седма победа от възможни осем от началото на редовния сезон в НХЛ.

Стивън Стамкос записа трети хеттрик в кариерата си, а Венсан Лекавалие вкара в петата минута на продължението за победа на Тампа Бей с 5:4 над Чикаго. Стамкос наниза трите шайби в луда втора третина, в която и двата отбора вкараха по четири пъти.