Александър Овечкин и Трой Брауър вкараха по един гол при числено предимство, а Никлас Бекстрьом записа три асистенции за Вашингтон Кепитълс при успеха с 3:1 над Калгари Флеймс.

Това бе четвъртата поредна победа за тима от американската столица. Денис Уайдман също се разписа за Вашингтон, а вратарят Томаш Вокун направи 18 спасявания.

Къртис Гленкрос вкара единствения гол за Калгари. Това бе четвъртата поредна загуба за Флеймс, които играят седем поредни гостувания.

От тази серия остана още една визита. Канадския тим е подложен на дългата поредица гостувания, тъй като Калгари е домакин на световното първенство по хокей на лед за младежи.

Вратарят на Флеймс Мика Кипрусоф спаси 18 удара, а Джером Игинла все още продължава да бъде на едно попадение от това да стане 42-ия играч в НХЛ с 500 гола.