Байерн изненадващо допусна първо домакинско поражение този сезон във всички турнири, след като загуби от Майнц с 1:2 в двубоя от 24-ия кръг на германската Бундеслига. До този момент баварците бяха спечелили всичките си 15 домакински срещи през настоящата кампания във всички надпревари. Последната загуба на Байерн като домакин за първенство бе на 9 май миналата година от Аугсбург (0:1). Завръщането на стадиона на освободения от затвора бивш президент на домакините Ули Хьонес не бе на късмет на Байерн и тимът загуби за първи път на свой терен от началото на кампанията.

Хайро Семпейро (26) изведе Майнц напред в резултата след подаване на Джулио Донати, а въпреки превъзходството си Байерн не съумя да изравни до края на първата част.

След почивката натискът на баварците даде резултат и Ариен Робен (64) изравни след асистенция на Артуро Видал. Играчите на Хосеп Гуардиола продължиха да търсят пълния обрат, но вместо да отбележат втори гол, получиха такъв във вратата си. Колумбиецът Джон Кордоба (86) получи извеждащо подаване от Юлиан Баумгартлингер и изненадващо донесе трите точки на Майнц.

Въпреки поражението Байерн остава лидер с 62 точки. Майнц е пети 39 точки.

Резултати, програма и класиране в Германия - ТУК !!!