Шампионът Байерн бързо се реваншира на феновете си след отпадането от Ливърпул на 1/8-финалите в Шампионската лига и разби гостуващия Майнц 05 с 6:0 в последния мач от 26-ия кръг на германската Бундеслига. Така баварците се върнаха на върха във временното класиране с по-добра голова разлика от Борусия (Дортмунд).

Роберт Левандовски (3) рано успокои домакините след асистенция на Давид Алаба, а до края на първата част Хамес Родригес (33) и Кингсли Коман (39) направиха разликата класическа след подавания на Леон Горецка и Тиаго Алкантара.

След почивката Хамес Родригес (51, 55) бързо оформи своя хеттрик след подавания на Жером Боатенг и Томас Мюлер. Гостите нямаха отговор на случващото се и за целия мач отправиха само един точен удар, а младият канадски халф Алфонсо Дейвис (70) оформи крайното 6:0 далеч преди последния съдийски сигнал.

С 18-ата си победа за сезона Байерн събра 60 точки и отново е лидер с по-добра голова разлика от Дортмунд. Майнц 05 записа 11-о поражения и е на 13-а позиция с 30 точки.

По-рано през деня Леверкузен отстъпи изненадващо с 1:3 у дома на Вердер, а Айнтрахт (Франкфурт) излъга опашкаря Нюрнберг с 1:0 и се доближи само на точка от четвъртата позиция, даваща право на участие в Шампионската лига.