Хофенхайм се издъни у дома и завърши 2:2 с последния Хамбургер в мач от 11-ия кръг на германската Бундеслига, но остава без загуба от началото на сезона.

Филип Костич (28) изведе гостите напред в резултата след подаване на Люис Холтби, а в добавеното време на първата част Сандро Вагнер (45+1) изравни след асистенция на Карим Демирбай.

Малко след почивката домакините направиха пълен обрат след гол на Стивън Цубер (49), възползвал се от подаване на Павел Кадержабек (49). „Червените шорти” обаче изравниха чрез Николай Мюлер (61) след нова асистенция на Холтби. До края на мача домакините натиснаха в опит да стигнат до трите точки, но така и не успяха да реализират победен гол.

След равенството Хофенхайм е пети с 21 точки и също като лидера РБ Лайпциг, който е с 27 точки, няма поражение от началото на кампанията – 5 победи и 6 ремита. Хамбургер пък продължава да няма победа този сезон и остава на последна позиция с едва 3 точки в актива си.