Лацио срази като домакин Дженоа с 3:1 в среща от 13-ия кръг на италианската Серия „А” и излезе временно на трета позиция в класирането преди дербито между Милан и Интер.

Бразилецът Фелипе Андерсон (11) даде преднина на „орлите”, които продължиха да доминират до края на първата част, но без да вкарат други голове.

В началото на втората част Лукас Окампос (52) изравни за „грифоните” след пас на Мигел Велосо. Радостта на гостите обаче бе кратка, тъй като аржентинецът Лукас Билия (57-дузпа) отново даде аванс на домакините. Уолъс (65) пък уби интригата и сложи точка на спора далеч преди последния съдийски сигнал. В последните секундо Орбан от гостите получи директен червен картон и Дженоа завърши мача в намален състав.

След успеха си Лацио излезе на трета позиция с 25 точки, колкото имат още четвъртият Аталанта и петият Милан, който обаче е с мач по-малко и му предстои дерби срещу Интер. Дженоа е на 12-а позиция с 16 точки.