Байер (Леверкузен) победи трудно при визитата си на предпоследния Хановер 96 с 3:2 в последния мач от 25-ия кръг на германската Бундеслига и се доближи на 4 точки от четвъртата позиция.

Кевин Фоланд (13, 28) даде сериозна преднина на „аспирините“ през първата част, но след почивката Жонатас (51) намали след асистенция на Харагучи, а Мичел Вайзер си вкара автогол в 73-ата минута за 2:2. В самия край Кай Хавертц (87) донесе трите точки за гостите след асистенция на Юлиан Брандт.

След 13-ия си успех за сезона Леверкузен излезе пети с 42 точки и е само на 4 от четвъртия Борусия (Мьонхенгладбах). Хановер 96 остава предпоследен с 14 точки и е на 6 от спасителната 15-а позиция, на която в момента е Аугсбург.