Лил прекъсна серията от 9 поредни победи на ПСЖ в Лига 1, стигайки до 0:0 на "Парк де Пренс" в среща от 26-ия кръг на шампионата.

Треньорът на домакините Лоран Блан реши да даде почивка на голяма част от основните си играчи, тъй като във вторник тимът приема Челси в 1/8-финален мач от Шампионска лига и това оказа влияние върху представянето на "милионерите".

Без звездата си Златан Ибрахимович, шампионът на Франция така и не успя да реализира попадение, въпреки че през целият мач имаше игрово преимущество. Едисон Кавани пропусна на няколко пъти да реализира и в крайна сметка двата отбора се поделиха точките.

ПСЖ е убедителен лидер във временното класиране с актив от 70 точки. Лил от своя страна е на 12-о място с 31 пункта.