Ювентус и Олимпик (Лион) завършиха 1:1 в двубоя от четвъртия кръг на група "Н" в Шампионската лига. Така "старата госпожа" отстъпи лидерската позиция на Севиля, който разби Динамо (Загреб) с 4:0 в другата среща, и не успя да си гарантира класиране за 1/8-финалите на турнира.

Още в началото на мача Буфон спаси удар на Рибус от гостите. В 13-ата минута Ювентус отговори с гол на Гонсало Игуаин, който реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Стураро. "Бианконерите" продължиха да доминират, а Гонсало Игуаин направи фрапантен пропуск, пращайки топката над вратата сам срещу вратаря.

След почивката в 85-ата минута Лион заслужено изравни. След центриране от фаул Толисо скочи най-високо и с глава вкара за 1:1. В продължението Лаказет можеше да направи пълен обрат и да донесе победата на гостите, след като сам срешу Буфон, който обаче отклони удара и спаси точката за италианския шампион.

Със спечелената точка Лион има 4 и остава трети, а Ювентус е втори с 8 точки.

Резултат с изображение за fc lyonРезултат с изображение за fc juventusЮВЕНТУС - ОЛИМПИК (ЛИОН) 1:1
1:0 Гонсало Игуаин (14-дузпа), 1:1 Корентен Толисо (85)