Локомотив (Пловдив) победи Славия с 3:1 в среща от 28-ия кръг на "А" група и навръх 103-ия рожден ден на "белите". Славистите за втори път в своята история губят мач на годишнина от рождението си след 0:1 от Черноморец в Бургас през 1993 година.

Двубоят в Пловдив бе наблюдаван от националния селекционер Ивайло Петев на живо и ще се запомни със скромно първо полувреме, в което реферът Никола Попов показа няколко жълти картона, а Локо имаше претенции за дузпа за игра с ръка на Стефан Велков, който се подхлъзна и падайки сякаш докосна топката.

Минути след началото на втората част "смърфовете" бяха близо до гола, а в 54-ата минута Мартин Камбуров удари гредата зад Георги Петков. 35-годишният Камбуров се развихри между 61-ата и 63-ата минута, когато вкара за 1:0 и подаде за попадението на Пауло Серджо.

Между 81-ата и 85-ата минута двата тима си размениха по един гол за крайното 3:1. Славия намали с гол от дузпа на Ивайло Димитров, а Мартин Камбуров вкара втория си гол в мача - 167-и за него, поставящ го на пето място във вечната ранглиста на голмайсторите в "А" група.

Локомотив вече е на пета позиция с две точки аванс пред шестия Черно море, докато Славия остава на трето място, но пропусна да дръпне с три точки на четвъртия Берое.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - СЛАВИЯ 3:1  (МАЧЪТ ПО МИНУТИ - ТУК !!!)
1:0 Мартин Камбуров (54'), 2:0 Пауло Серджо (64), 2:1 Ивайло Димитров (81' дузпа), 3:1 Мартин Камбуров (85')

Резултат с изображение за локомотив пловдивЛОКО (ПД): 16.Ясеин Ел Харуби, 25.Крум Стоянов, 3.Александър Тунчев, 15.Иван Иванов, 71.Пламен Крумов jalt.jpg, 20.Пауло Серджо  (smqna.jpg Ванчо Траянов), 22.Стефан Велев jalt.jpg, 18.Мартин Райнов, 19.Димитър Велковски (smqna.jpg Бирсент Карагарен), 9.Дани Кики (smqna.jpg10.Веселин Марчев), 11.Мартин Камбуров
Резерви: 12.Александър Витанов, 55.Мартин Кавдански, 4.Стефан Йевтоски, 19.Ванчо Траянов, 5.Георги Вълчев, 21.Бирсент Карагарен

Резултат с изображение за славияСЛАВИЯ: 1.Георги Петков, 66.Абуд Омар, 3.Димитър Пиргов jalt.jpg, 19.Стефан Велков, 25.Цветомир Панов, 27.Емил Мартинов, 10.Янис Карабельов (smqna.jpg Донел Муканза_ , 23.Емил Стоев, 14.Ивайло Димитров , 35.Георги Йомов (smqna.jpg7.Борислав Балджийскиjalt.jpg), 20.Сердер Сердеров jalt.jpg (smqna.jpg 11.Дуде Ндонгала)
Резерви: 32.Антониос Стергиакис, 6.Петко Христов, 87.Диего Фераресо, 22.Владимир Семерджиев, 9.Донел Муканза

Kласиране, програма, голмайстори и всичко за "А" група - ТУК !!!