Монако победи трудно с 1:0 при гостуването си на втория Лил в мач от 29-ия кръг на френската Лига 1 и се отдалечи на 10 точки от опасната зона.

След силни начални минути на гостите Джонатан Бамба от домакините нацели гредата, а пропуски за „кучетата“ направиха още Тиаго Мендеш и Никола Пепе.

Монако стартира силно и в през втората част, но вратарят Менян отрази удари на Головкин и Желсон Мартинес. Колегата му на отсрещната врата Субашич пък спаси след шут на Рафаел Леао. Така се стигна до последната 90-а минута, в която бразилецът Карлос донесе трите точки за гостите.

Монако събра 30 точки в актива си на 16-о място в класирането и е на 10 от зоната на изпадащите, а Лил остава втори с 57 точки и на 17 зад лидера ПСЖ.

По-рано в друг мач от кръга Ница и Тулуза завършиха 1:1 и поделиха по точка. "Орлетата" са осми с 41 точки, а Тулуза заема 14-о място с 32 точки.