Носителят на Купата на Германия Айнтрахт (Франкфурт) спечели убедително с 3:0 при визитата си на Фортуна (Дюселдорф) в последния мач от25-ия кръг на германската Бундеслига. „Орлите“ не стигнаха толкова лесно до успеха, като две от попаденията им бяха реализирани в добавеното време. Те обаче се заредиха със самочувствие преди реванша с Интер от 1/8-финалите в Лига Европа след нулево равенство в първата среща.

През първата част нямаше попадения, а малко след почивката Гонсало Пасиенсия (48) изведе гостите напред в резултата след пас на Де Гузман. В добавеното време Пасиенсия и Костич асистираха за головете на Себастиен Халер (90+1, 90+3), който оформи крайния резултат.

Така „орлите“ събраха 43 точки и се изкачиха до пета позиция. Фортуна заема 11-а позиция с 31 точки.