Рекордьорът с 5 трофея на Лига Европа Севиля се отърси от шока след отпадането от турнира този сезон на 1/8-финалите тази седмица от чешкия Славия (Прага) и спечели с 1:0 при визитата си на Еспаньол в среща от 28-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Уисам Бен Йедер донесе успеха за андалусци след гол от дузпа в 54-ата минута при дебюта на новия стар треньор Хоакин Капарос, който ще води тима до края на сезона.

След последния съдийски сигнал вратарят на гостите Сориано хвана едното си ухо с цел провокативен жест към публиката на домакините и се стигна до скандал на терена. Главният съдия пък показа червен картон на стража секунди след края на мача.

Победата беше изключително важна за Севиля, след като тимът вече е шести и се доближи на две точки от четвъртия Хетафе, който обаче е с мач по-малко. Еспаньол е 13-и с 34 точки и на 9 пред опасната зона.