Сампдория обърна като домакин Сасуоло от 0:2 до 3:2 в заключителната четвърт на мача от 13-ия кръг на италианската Серия „А”.

През първата част нито един от двата тима не успя да се възползва от положенията си да реализира гол, а след почивката се получи истински спектакъл.

В рамките на 10 минути Федерико Рики (64) и асистиралият му Антонио Рагуса (74) след пас на Лоренцо Пелегрини дадоха комфортна преднина от два гола за гостите, които буквално си помислиха, че са си гарантирали трите точки.

Фабио Куалиарела (84) първо намали за 1:2, а след това подаде за изравнителния гол на и Лукас Муриел (85, 90+1-дузпа), който донесе и трите точки за „моряците” след точно изпълнение от бялата точка в добавеното време за пълния обрат и крайното 3:2.

След третата си поредна домакинска победа Сампдория е на осмо място с 18 точки преди останалите срещи от кръга. Сасуоло заема 16-а позиция с 13 точки.