Шампионът ПСЖ срази у дома Олимпик (Марсилия) с 3:1 в голямото дерби на Франция от 29-ия кръг на Лига 1 и дръпна с 20 точки на върха пред Лил, който дори е с мач повече от парижани.

В основата на успеха за домакините беше аржентинецът Анхел ди Мария (55, 66), който вкара две от попаденията, а преди това подаде за гола на Килиан Мбапе (45+2) в края на първата част. До Мария също реализира гол през първата част в 15-ата минута, но той не бе признат заради засада. Валер Жермен (46) се разписа за гостите след асистенция на Лукас Окампос.

Вратарят Стив Манданда си изкара директен червен картон в 62-ата минута за игра с ръка извън наказателното поле и улесни задачата на домакините.

С тази победа парижани събраха 77 точки, с 20 повече от втория Лил и им трябват само още седем точки, за да си подпечатат и на теория титлата. Марсилия остава на четвърта позиция с 47 точки.