Зрителите на дербито на Букурещ между Динамо и Стяуа станаха свидетели на вероятно най-бързата дузпа в историята на световния футбол. Според статистици със сигурност е най-бързата в румънското първенство.

Още в 10-ата секунда на двубой съдията Овидиу Хацеган посочи бялата точка заради нарушение на защитника Ромера и вратаря Хайме Пенедо срещу бразилския халф на Стяуа Вилиам де Аморим. Сънародникът му Фернандо Болдрин не сбърка при изпълнението на наказателния удар в полза на отбора на Лауренциу Регекампф.

Въпреки ранно получения гол Динамо в крайна сметка обърна и спечели с 3:1. Сергиу Хънка изравни от друга дузпа в 37-ата минута, а Йонуц Неделчару удвои в добавеното време на първата част. Адам Немец беше точен в 58-ата минута за тима на Йоан Андоне.