Един от голмайсторите в италианската Серия „А“ и звезда на Милан Кжищоф Пионтек се превърна в герой за Полша при успеха с 1:0 в гостуването на Австрия на старта в група „G“ от квалификациите за Евро 2020.

Бившият нападател на Дженоа се появи като смята в 59-ата минута на мястото на Зиелински, а девет минути след това вкара единствения гол в мача с глава при добавка. Това бе втори гол за Пионтек в едва третия му мач с екипа на „Дружина полска“. В заключителните минути Марк Янко пропусна да изравни с глава от много добра позиция.

В другите два мача в тази група Македония надви Латвия с 3:1, а Израел и Словения завършиха 1:1.

Следващите срещи от групата са в неделя и в тях Полша приема латвийците, Словения е домакин на македонците, а Израел посреща австрийците.