Ботев (Пловдив) записа рекордна шеста поредна победа, след като в мач от 20 кръг се наложи с 2:0 над Витоша (Бистрица) като гост. Националът Тодор Неделев се отличи с гол и асистенция за „канарчетата“.

„Канарчетата“ имаха тотална доминация на терена, но не успяха да оползотворят положенията си през първото полувреме. Тогава с добри намеси се отличи вратарят на „тигрите“ Християн Василев.

Неделев откри резултата още в първата минута на втората част. Той се разписа с удар от около 25 метра, при който топката неспасяемо влетя в горния ляв ъгъл на вратата на домакините.

20 минути по-късно Лъчезар Котев пропиля най-чистото положение за гол за Витоша. В 80-ата минута Тодор Неделев изведе Фернандо Виана зад гърба на защитата на тима от Бистрица и нападателят копна топката над плонжа на Василев, за да удвои аванса на „жълто-черните“.

С този успех Ботев (Пловдив) събра 28 точки, колкото имат Берое и Арда. Победата гарантира на „канарчетата“ най-добра победна серия в първенството от 22 години насам. През 1997 г. те записаха пет поредни успеха в „А“ група. Витоша (Бистрица) е на последното място с пет точки.

ВИТОША (БИСТРИЦА) – БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 0:2
0:1 Тодор Неделев (47), 0:2 Фернандо Виана (80)

Витоша (Бистрица): 1.Християн Василев, 2.Тодор Гочев, 3.Евгени Зюмбулев , 5.Венцислав Бонев , 7.Кристиян Кочилов (83-15.Васил Първанов), 10.Георги Амзин, 14.Четин Садула, 23.Емил Гъргоров, 80.Лъчезар Котев (78-4.Кристиан Узунов), 93.Атанас Кабов, 17.Запро Динев (68-16.Теодор Костадинов)
Резерви: 12.Николай Георгиев, 4.Кристиан Узунов, 16.Теодор Костадинов, 15.Васил Първанов, 99.Ваньо Иванов, 24.Георги Купенов, 22.Александър Христев
Треньор: Енгибар Енгибаров

Ботев (Пловдив): 1.Янко Георгиев, 2.Джонатан Перейра, 25.Станислав Работов, 3.Димитър Пиргов, 28.Филип Филипов, 18.Радослав Терзиев , 17.Лъчезар Балтанов, 14.Станислав Шопов (83-22.Марко Перван), 8.Тодор Неделев , 10.Антонио Вутов (78-23-Димитър Тонев), 92.Фернандо Виана  (84-27.Иван Василев)
Резерви: 33.Георги Аргилашки, 23.Димитър Тонев, 22.Марко Перван, 6.Костадин Ничев, 27.Иван Василев, 15.Иво Казаков, 26.Атанас Стоименов
Треньор: Ферарио Спасов

Бистрица, „Витоша“
Съдия: Георги Иванов

По-интересното от мача по минути
1 - Начало на мача
17 - Филипов стреля с глава към вратата на Витоша след центриране от корнер, но топката минава встрани от вратата
19 -  Жълт картон за Венцислав Бонев за нарушение срещу Фернандо Виана
21 - Претенции на домакините за дузпа, след като топката се отби в ръката на Работов след удар на Кабов
23 -  Първи точен удар в мача. Балтанов би с глава след центриране на корнер, но Василев улови без проблем
28 -  Фернандо Виана овладя на гърди лошо изчистената от Кабов топка и стреля със задна ножица, но ударът му попадна в обсега на вратаря на Витоша
30 -  Виана се оказа на чиста позиция след пас на Балтанов, но ударът му беше париран с крак от Василев