Етър победи опашкаря Витоша (Бистрица) с 2:0 в мач от 20 кръг на Втора лига и направи важна крачка към завръщането си в елита. И двете попадения за „болярите“ бяха дело на Николай Янков.

Още в 4-ата минута Янков засече центриране отдясно и с хубав удар от въздуха откри резултата. Осем минути по-късно Мартин Тошев с глава прати топката до гредата. В 33-ата минута Етър имаше претенции за дузпа заради нарушение срещу Даниел Младенов, но съдията не отсъди наказателен удар.

Втората част започна силно за домакините и в 46-ата минута отново поискаха дузпа, след като Кольо Станев бе съборен в наказателното поле, но реферът му показа жълт картон за симулация. В 60-ата минута Станев центрира отдясно, Мартин Тошев засече с глава, топката се отби от напречната греда и Николай Янков при добавката я прати във вратата.

Така Етър продължава без загуба от началото на втория полусезон, като е и отборът с най-добра защита, допуснала едва 10 гола. „Болярите“ са трети в класирането с 37 точки, колкото има и вторият Крумовград. Лидер е дубълът на ЦСКА 1948 с 41. Витоша (Бистрица) е на последното 18-о място със 17 т.